Топ-10 самих знакових моделей бутс за останні 25 років

Топ-10 самих знакових моделей бутс за останні 25 років

Сьогодні ми представляємо вашій увазі пост, у якому ми підібрали 10 найбільш знакових і новаторських моделей бутс за останні 25 років. Адже проект 4football, очевидно, найбільш відомий тим, що продає… звичайно ж, футбольні бутси.

Враховуючи різноманітний асортименти футбольного взуття від таких великих брендів, як Adidas, Nike, Lotto, PUMA і багатьох інших, звичайно ж, деякі з вас ( під «деякими з вас» ми маємо на увазі самих «хардкорних» цінителів футбольних бутс) зможуть підібрати кілька десятків моделей, які, безсумнівно, залишили свій слід в історії футболу. Ми відібрали 10 зразків футбольних бутс, які, на нашу думку, вплинули на мир футболу. Слід зазначити, що при цьому моделей бутс, гідних згадування набагато більше. Наприклад, варто відзначити Adidas Copa Mundial зразка 1979-го року - мабуть, однієї із самих революційних моделей футбольного взуття всіх часів. Разом із цим, ми щиро сподіваємося, що багато з вас погодяться з наведеним нижче списком.

Топ-10 самих знакових моделей бутс за останні 25 років

Nike Mercurial R9 – 1998 г.

Почнемо з Nike Mercurial R9 зразка 1998-го року – першої моделі із серії Nike Mercurial, яка була розроблена ґрунтуючись на концепції взуття для бігунів-спринтерів і технології R9, орієнтованої на різкі зміни напряму руху. Ця модель прославилася інноваційним верхом, виконаним із синтетичної шкіри й текстурированним покриттям в області носка для додаткового зчеплення. Ця модель стала прабатьком швидкісних футбольних бутс.

Adidas Predator Mania – 2002 г.

Перше втілення лінійки Predator 1994-го року, було, мабуть, самим революційним, оскільки ця модель познайомила нас із технологією, що припускає використання гумових елементів для створення додаткового зчеплення й обертання при ударі по м'ячу. Разом з тим, модель Mania з 2002-го року дійсно розширила концепцію дизайну футбольному взуття, у тому числі завдяки знаменитому довгому язичку, який фіксувався за допомогою всесвітньо відомої еластичної гумки й SL-каучукових елементів. Кому цього недостатньо, урахуйте, що такі легенди футболу, як Бекхем, Зідан, Рауль і дель П'єро відіграли в цих бутсах у кращі роки своєї кар'єри. Саме тому Mania 2002 уважається кращою моделлю футбольного взуття багатьма шанувальниками лінійки Predator.

Nike Mercurial Vapor 1 – 2002 г.

Значний прорив Nike у швидкісному сегменті. Рівномірна й більш легка конструкція із цільним верхом з надлегкого матеріалу NikeSKIN і ультрашвидкісною пружною підошвою з подовженими шипами для створення максимального зчеплення з поверхнею поля. Модель Vapor 1 була провокаційної, тому що вона порушувала всі актуальні на той час стереотипи й умовності, створюючи відчуття повного контакту з м'ячем.

Топ-10 самих знакових моделей бутс за останні 25 років

Lotto Zhero Gravity – 2006 г.

Ці перші в історії індустрії бутси без шнурків були розроблені Lotto в 2006-м року як спадкоємця надзвичайно популярної моделі Lotto Zhero +, Це швидкісні бутси, які, мабуть, з'явилися попередниками F50 adizero і потужним конкурентом Mercurial Vapor III. Модель Zhero Gravity була створена по аналогічному лекалу, але при цьому мав отвір, який дозволяв гравцям вставити стопу в бутсу за допомогою звичайному ріжка для взуття. Це дозволило забезпечити щільну посадку, не погіршуючи при цьому торкання. Adidas повторно втілили цю концепцію в 2016-м року в моделі ACE 16+ PURECONTROL - бутсами без шнурків з верхи із тканого матеріалу, однак, як ми з'ясували, вони не були її творцями.

Adidas F50 Adizero – 2010 г.

Ще один значимий член сімейства швидкісних бутс. Ці бутси відрізняв ультратонкий верх і неймовірно легка підошва товщиною всього 1 мм. Дана модель являла собою, так звану половинчасту конструкцію, при якій внутрішня підошва була присутня тільки в передній частині стопи, а не по всій її поверхні, як у традиційній конструкції. І, до речі, ці бутси важили всього 156 грам, що було досконале нечувано в 2010-м року. Крім того, ця модель була виготовлена з натуральної шкіри, що дозволило цим швидкісним бутсам знайти величезну популярність серед футболістів по усьому світу, що стало справжнім проривом після декількох непростих років для серії Mercurial.

Nike Hypervenom Phantom – 2013 г.

Одна із кращих моделей бутс виробництва Nike і за весь час. Це по-справжньому знакова модель, адже вона поклала початок одному із самих успішних періодів для футбольного департаменту Nike за всю історію бренда. Технології, застосовані в моделі Hypervenom, були дійсно інноваційними, а міцна сітчаста конструкція верху, яка забезпечувала неймовірно м'яке відчуття, подібне носіння й воістину надприродне почуття м'яча. Це просто дуже класні бутси.

Топ-10 самих знакових моделей бутс за останні 25 років

PUMA evoPOWER – 2014 г.

PUMA, ідучи своїм шляхом, презентували на початку 2014-го року модель evoPOWER, розроблену з метою дозволити стопі гравця згинатися природно й забезпечувати її положення, яке дало б можливість наносити могутніші удари. Принаймні, це було «ноу-хау» PUMA, досягнуте в результаті досліджень, проведених у співробітництві з національним дослідницьким інститутом Німеччини. Це дозволило розробити верх і підошву, які могли згинатися в обох напрямках. І, хоча ми не можемо затверджувати, що інші бренди копіювали технологію й концепцію PUMA, у цього німецького виробника стала прослідковуватися тенденція досліджувати альтернативні шляхи, які наочно видні в моделі FUTURE, , що включила в себе концепцію NETFIT. Це відмінна, незаслужено недооцінена й дуже знакова модель бутс.

Nike Magista Obra – 2014 г.

Одна із самих знакових моделей бутс у нашу епоху. Це перші футбольні бутси з носком із трикотажного матеріалу, які визначили майбутнє індустрії настільки, що всі бренди сьогодні випускають ігрове взуття із тканих матеріалів. Nike представили технологію Flyknit, яку ми вперше побачили на бігових кросівках Nike під час Олімпійських ігор, що пройшли двома роками раніше. У той же час, у їхній конструкції був присутній високий комір Dynamic Fit, який забезпечував гравцям відчуття, що нагадує гру в носках.

Adidas ACE16 + Purecontrol – 2016 г.

Перші футбольні бутси від Adidas без системи шнурівки, які дали початок новому тренду. Завдяки стильному осучасненому дизайну, Adidas всерйоз і надовго задали новий напрямок в індустрії. Також була використана технологія ACE, , що реально визначила актуальну повістку для маркетингу й інновацій. Верх із м'якого волокна Primeknit разом із внутрішньою конструкцією для кращою фіксацією стопи дозволили моделі ACE16 + зробити потужний «вау» ефект.

Топ-10 самих знакових моделей бутс за останні 25 років

Adidas COPA 19+ - 2018 г.

Adidas відтворили магію серії COPA, представивши сучасні шкіряні бутси, які, на додаток до того, що не мали шнурків, також були зроблені за технологією FUSIONSKIN, , що дозволяє з'єднувати елементи зі шкіри, як якби це був інноваційний верх із мікрофібри. Раніше, якщо потрібно було використовувати в конструкції верху зі шкіри такі деталі, як логотипи або гумові елементи, доводилося їх зшивати, що робило шкіру більш жорстко. Однак, винахід технології FUSIONSKIN дозволило зберігати м'якість і еластичність шкіри, одночасно роблячи її більш водостійкої, ефективніше відштовхуючи вологу.

На цьому всі, друзі. Це був список з десяти самих знакових і новаторських моделей бутс на наш погляд за останні 25 років - з 1995-й по 2020-й рік. Сподіваємося, ви погодитеся з нашою добіркою. Якщо ж ні, то пропонуємо почекати ще 25 років і подивитися, як буде розбудовуватися індустрія виробництва футбольному взуття. Ми майже певен, що на той час, коли нам здійсниться 50 років, бутси будуть просто безумно технологічними, але, імовірно, при цьому, уже не настільки знаковими, як ті 10 моделей, які ми відзначили в цій статті. До нових зустрічей!