Як правильно вибрати футбольний м'яч?

Ви вразитеся, довідавшись, як велика різноманітність м'ячів, які виробники пропонують аматорам футболу.

Як правильно вибрати футбольний м'яч?

Зміст

На перший погляд може здатися, що не існує більш тривіального завдання, ніж купити футбольний м'яч. Однак, ви вразитеся, дізнавшись, наскільки велика різноманітність м'ячів. Вони відрізняються за розміром і вагою, за матеріалом покришки і камери, за кількістю панелей, за ігровим покриттям, для якого вони призначені, по аеродинамічних властивостях... І це якщо не брати до уваги колір і дизайн. Але не варто впадати у відчай, прочитавши цю статтю, ви отримаєте уявлення про те, як слід підбирати м'яч, виходячи з того, що вам потрібно.

Немає часу для вивчення статті?
Просто зателефонуйте нам!
Професійна консультація: Контакти

 

Які бувають розміри футбольних м'ячів?

Нижче наведено вагові норми для футбольних м'ячів різних розмірів та класів.

  • Розмір 5: 430-450 грам | Довжина кола 68-70 см
  • Розмір 4: 375-385 грам | Довжина кола 63-66 см
  • Розмір 3: 320-340 грам | Довжина кола 58-60 см
  • Розмір 2: практично не використовується
  • Розмір 1: 180-220 грам | Довжина кола 40-42 см
  • Pro Futsal: 420-430 грам | Довжина кола 62-64 см

Існують також полегшені варіації м'ячів стандартних розмірів, розроблені для того, щоб діти поступово та безболісно звикали до великих «дорослих» м'ячів.

Як правильно вибрати футбольний м'яч?

 

Підбираємо розмір футбольного м'яча під вік

Першочерговий аспект, який необхідно усвідомити вибираючи м'яч, це вік тих, хто їм гратиме.

  • Для дитини до 8 років слід купувати дитячий футбольний м'яч 3-го та 4-го розміру вагою від 290 до 350 грам.
  • Для старшої категорії від 8 до 12 років слід брати розмір 4 вагою від 290 до 350 грам.
  • Юношам старше 12 років і дорослим футболістам рекомендується набувати стандартного 5-го розміру. М'ячі повинні мати вагу 420-450 г.

Також, рекомендується прислухатися до порад тренера, якщо ви купуєте м'яч для тренувань у футбольній школі.

Підбір розміру та ваги футбольного м'яча під вік гравця.

Вік гравця (років) Розмір м'яча Вага м'яча (грам)
0-4 №1 18-220
4-8 №3-4 290-350
8-12 №4-5 290-385
12-16 №5 350-450
16-... №5 430-450

 

Бренди

Досить часто доводиться чути від покупців таке питання: «Який виробник випускає найкращі м'ячі?». Також нерідко запитують про доцільність платити втридорога за м'яч елітного бренду. Ознайомившись із наведеною нижче інформацією, ви можете самостійно дати відповіді на поставлені запитання.

Поняття «кращий» щодо футбольних м'ячів взагалі є надзвичайно розмитим. Ми вже знаємо, що деякі м'ячі краще підходять для певних покриттів, інші виділяються аеродинамічними властивостями, а треті більш довговічні та зносостійкі.

Як правильно вибрати футбольний м'яч?

Серед усього різноманіття брендів виділяються два. Це Адідас і Найк. Дані виробники щорічно витрачають величезні кошти на нові розробки та вдосконалення існуючих моделей. Провідні футбольні ліги та чемпіонати світу віддають перевагу одному з цих двох.

Як правильно вибрати футбольний м'яч? М'ячами Адідас грають на всіх чемпіонатах світу з футболу, починаючи з 1963 року, а також у Лізі Європейських Чемпіонів UEFA. Візитною карткою компанії Адідас є футбольний м'яч Finale, який вони розробили спеціально для Ліги Чемпіонів, він має панелі у формі зірок.

Як правильно вибрати футбольний м'яч? Футбольні м'ячі Найк використовують найвищі рейтингові чемпіонати Європи та світу. Найдовше м'ячі Найк використовує Англійська Прем'єр Ліга, ще 2000 року м'яч Nike Merlin став асоціюватися з Англійським футбольним чемпіонатом.

Як правильно вибрати футбольний м'яч? У список провідних футбольних виробників м'ячів також входять такі «гравці» ринку, як: Mitre, Puma, Select. Якщо ви купуєте професійну модель від цих виробників, можете бути впевнені, що їхні м'ячі точно виправдають ваші очікування. Однак, моделі «економ» класу виробляються скоріше з метою просування бренду.

Дивіться огляд футбольного м'яча Adidas Finale OMB Kyiv