Як відремонтувати футбольний м'яч?

Як відремонтувати футбольний м'яч?

Незважаючи на те, що конструкція більшості футбольних м'ячів від перевірених виробників відрізняється міцністю й практичністю, у силу ряду причин з ігровим снарядом можуть відбуватися різні «аварійні ситуації». Осколки битого скла, загострені кінці металевих огороджень, постійне перекачування, порушення правил експлуатації – усе це може привести до виникнення різного роду ушкоджень. Перелік можливих ушкоджень футбольних снарядів містить у собі:

  • - Ушкодження камери (утвір проколів)
  • - Ушкодження ніпеля
  • - Ушкодження покришки (розрив швів)

Що робити якщо пробив футбольний м'яч?

Образливіше всього, коли м'яч виходить із ладу в самий невідповідний момент, наприклад, перед довгоочікуваним важливим матчем або тренуванням у гарну погоду. Отже, що ж робити, якщо пробитий футбольний м'яч? У такій ситуації у вас є три варіанти дій. Ви можете відправити ушкоджений м'яч « на спочинок» і придбати новий снаряд у спортивному магазині. Також, можна віддати його на ремонт у майстерню, однак це спричинить додаткові фінансові витрати. Ну, і нарешті, можна спробувати відремонтувати снаряд власними силами. Вибравши цей варіант, ви заощадите свої гроші, однак при цьому вам доведеться прикласти певні зусилля й витратити деяка кількість дорогоцінного часу.

Як відремонтувати футбольний м'яч?

Будь-який ремонт починається з діагностики проблем. Якщо ушкодження покришки можна визначити візуально, то з ніпелем і камерою інша справа ледве складніше. Для того, щоб переконатися, що ніпель функціонує в нормальному режимі, потрібно нанести на його отвір мильний розчин або слину. Відсутність постійна пухирців, що з'являються, буде свідчити про робочий стан клапана. У такому випадку, шукати ушкодження прямує на самій камері. Якщо «пробоїна» досить велика, то її можна виявити, просто приклавши руку до камери. Коли ви зустрічаєтеся з мікроскопічним проколом, знайти його буде небагато складніше. Для цього, буде потрібно акуратно розпороти шов, вилучити камеру й помістити її в посудину з водою (ванна або таз). Прокол буде перебувати в тому місці, біля якого вода буде пузиритися. Обов'язково позначте цю область ручкою або маркером.

Як / Чому заклеїти футбольний м'яч?

Тепер, коли проблема виявлена, і ви прийняли розв'язок ремонтувати снаряд власними руками, виникає два резонні питання: « як і чому можна заклеїти футбольний м'яч?». 

Як відремонтувати футбольний м'яч?

Слід помітити, що деякі виробники й продавці м'ячів поставляють у комплекті зі снарядом, так званий «ремонтний набір» для камер (або «аптечку»), куди входять: спеціальний клей активної дії, заплатки різних розмірів, набір допоміжних інструментів, а також інструкція з ремонту, випливаючи якої усунути проблему з камерою зможе навіть самий недосвідчений майстер.

Процес ремонту ушкодженої камери футбольного снаряда складається з декількох послідовних етапів. Спочатку потрібно злегка розпороти шов, щоб нитки почали розходитися. Потім ножиком (або ножицями) розріжте нитки по шву й витягнетеся камеру з покришки, намагаючись не ушкодити ніпель. 

На цьому етапі є два варіанти дій. Можна просто замінити пробиту камеру на нову, або відремонтувати її, заклеївши область проколу латкою. Якщо ви віддали перевагу другому варіанту, переходимо до наступного етапу.

Перед початком реставраційних робіт, випустите все повітря з камери. Обробіть обрану латочку наждаковим папером для більш стійкого зчеплення. Їсти необхідно очистити область проколу, використовуйте спирт або ацетон. На відзначений при діагностиці фрагмент, тонким шаром нанесіть, що активує клей і дозвольте йому небагато підсохнути протягом декількох хвилин. Потім накладаємо попередньо оброблену латочку на область проколу. Поберіть два невеликі дерев'яні бруски, прикладете їх до місця приклеювання заплатки й помістите їх у лещата на 4-5 годин.

Як відремонтувати футбольний м'яч?

До речі, у продажі є самоклеючі заплатки для камер з попередньо нанесеним шаром, що клеїть, які суттєво спрощують і прискорюють процес ремонту камери футбольного м'яча.

По витіканню зазначеного часу, звільняємо камеру з лещат і поміщаємо її назад у покришку. На даному етапі надто важливо переконатися, що заклеєна камера не пропускає повітря. Для цього потрібно накачати м'яч насосом і на 20 хвилин відставити убік. 

Якщо камера продовжує випускати повітря, слід спробувати використовувати іншу латочку. Можливо також наявність інших проколів і прорізів, які потрібно виявити й усунути, випливаючи описаному вище алгоритму.

Якщо ж після ремонту камера надійно втримує повітря, можна переходити до зшивання розпоротого шва. Також, дії, виконувані на даному етапі, застосовні до тем ситуаціям, коли камера ціла, але мають місце ушкодження швів у конструкції м'яча. Далі, ми розповімо, як зашити футбольний м'яч у домашніх умовах.

Як відремонтувати футбольний м'яч?

Чому і як можна зашити футбольний м'яч?

Перед тем, як приступати до зшивки, слід підготувати підручні засоби – голки, нитка, плоскогубці, шматок воску. відріжте фрагмент нитки довжиною приблизно 50 сантиметрів, пригорніть його до шматка воску й простягніть кілька раз в обох напрямках. Це дозволить вам легше просмикувати нитка через вушко голки й отвору панелей покришки. Щоб випадково не проколоти камеру, при зшиванні рекомендується використовувати затуплені голки, які буде зручніше простягати за допомогою плоскогубців. 

Потім визначаємося із черговістю з'єднання стиків для декількох швів, і просмикуємо нитка в голковий отвір. Потрібно, щоб обоє кінця просунутої нитки мали однакову довжину. Один з кінців необхідно вставити в ще одну голку. Шов накладається зиґзаґоподібним способом, подібно шнуруванню черевиків. Щільно затягуйте нитку, виконавши стібок. Після створення шва, помістите обоє вільних кінця нитки під покришку й зав'яжіть у кілька вузлів. Далі слід укоротити кінці приблизно до 2 сантиметрів за допомогою ножиців і заправити їх усередину. Коли буде зроблена потрібна кількість швів, переходите до зав'язування останнього вузла. Для цього спочатку проведіть обидві голки між панелями, що з'єднуються, а потім, попередньо знявши голки, зав'яжіть кілька міцних вузлів і вкоротите кінець нитки. Після чого залишається лише гранично акуратно заправити кінці нитки всередину. Не використовуйте гострі предмети, щоб не ушкодити камеру. Тепер можна злегка розтягти матеріал покришки й шви, з метою переконатися в цілісності отриманої конструкції й накачати відремонтований снаряд. От і всі, ваш футбольний м'яч знову готовий вступити в гру!

Як відремонтувати футбольний м'яч?

Де відремонтувати футбольний м'яч?

Якщо у вас немає можливості й бажання робити ремонт самостійно, але викидати дорогою серцю предмет ви не прагнете, ви можете віддати його в ремонтну майстерню. Такі майстерні часто є при спортивних магазинах. За певну плату професійні майстри можуть, наприклад, полагодити ніпель, або виконати навіть самі складні види робіт з ремонту покришки або камери. Покришку м'яча, також, можна зашити в ательє з ремонту взуття, а залатати пробиту камеру вам можуть у центрі, де ремонтують автомобільні покришки.

Із цієї статті ви одержали наступні корисні знання: 

  • - Що робити, якщо був пробитий футбольний м'яч
  • - Як можна заклеїти пробитий м'яч
  • - Як зашивати покришку м'яча
  • - Де ремонтують футбольні м'ячі