Футбольні м'ячі

Футбольний м'яч — надзвичайно корисне придбання, яке дозволяє не тільки підтримувати форму і розвиватися фізично, але й налагоджувати командну роботу та сприяти соціалізації. Інтернет-магазин 4football.com.ua пропонує великий вибір футбольних м'ячів професійного класу, які можна  замовити недорого . Які ж бувають типи м'ячів, які їх особливості, і як підібрати ідеальний м'яч для себе? Про все це ми поговоримо далі.

Чому варто купити футбольний м'яч?

Наявність вдома власного м'ячика дозволяє грати в улюблену гру в будь-який час і в будь-якому місці. За рахунок цього футбол стає більш доступним і привабливим. Крім того, власник футбольного м'яча може насолоджуватися багатьма перевагами, як фізичної, так і психологічної спрямованості:

 • Фізична активність. Граючи в футбол, ви одночасно тримаєте себе в чудовій формі. Гра передбачає високу рухливість і активність, включаючи біг, стрибки, ходьбу і багато іншого. Це сприяє зміцненню серцево-судинної системи та підвищенню витривалості.
 • Соціалізація і робота в команді. Футбол був і залишається командною грою. Завдяки цьому можна швидко навчитися працювати в команді, покращити або розвинути комунікативні навички і навіть налагодити соціальні зв'язки. Все це працює як з дітьми, так і з дорослими.
 • Стратегічне мислення. Важливо розуміти, що футбол не тільки спортивна, але і достатньо інтелектуальна гра. У процесі гравцям доводиться швидко приймати рішення, які можуть вплинути на результат матчу. Завдяки цьому можна навчитися мислити стратегічно та чітко планувати свої дії для досягнення поставлених цілей.
 • Концентрація. Під час гри в футбол необхідно концентруватися і швидко реагувати на ті чи інші ситуації. Завдяки цьому ефективно розвивається увага та зосередженість.
 • Розвиток моторики. У процесі гри людина покращує координацію рухів, розвиває відчуття балансу та спритність. Граючи регулярно, можна навчитися краще контролювати м'яч, розвиваючи велику та дрібну моторику.
 • Стійкість до стресу. Будь-яка фізична активність сприяє зниженню рівня стресу. І футбол не є винятком. Завдяки цьому гра дозволяє покращити настрій, сприяючи виробництву гормонів щастя — ендорфінів.
 • Цікаве проведення часу. Гра доставляє істинне задоволення і робить нас щасливими. А цей факт дуже значимий для загального емоційного благополуччя.

Футбольний м'яч для дитини: чому «Так»?

Володіючи власним футбольним м'ячем, дитина зможе грати з друзями або просто попрактикуватися в будь-який час. Існує багато факторів, які виступають «за» купівлю футбольного м'яча для дитини. Розглянемо основні:

 • Розвиток фізичної форми. Завдяки футболу дитина може значно покращити фізичну форму, а також розвинути в собі витривалість, силу і координацію. Все це сприяє природньому росту і розвитку.
 • Соціалізація. Футбол навчає грати в команді і виробляє командний дух. Граючи в футбол, діти вчаться взаємодіяти, дружити, співпрацювати і спілкуватися.
 • Розвиток уваги. У процесі гри дітям потрібно концентруватися і швидко реагувати. Завдяки цьому ефективно розвивається уважність, а діти вчаться фокусуватися на поставленій задачі.
 • Розвиток моторики. Завдяки футболу розвивається велика та дрібна моторика. Крім того, гра передбачає управління м'ячем, стрибки і удари, що, у свою чергу, розвиває спритність, координацію рухів і відчуття балансу.
 • Формування навичок планування. Під час гри кожна дія може вплинути на результат. Ось чому грамотна стратегія має колосальне значення. Футбол навчає дітей планувати та швидко приймати рішення.
 • Формування здорової самооцінки. Вміння грати в футбол дає дитині впевненість у собі. Позитивний вплив на самооцінку також мають різноманітні досягнення в грі і відточування навичок.
 • Здоровий емоціональний фон. Як і будь-який спорт, футбол допомагає боротися зі стресом і позбавлятися від негативних емоцій. Все це формує психологічне благополуччя.
 • Здоровий спосіб життя. У дітей, з ранніх років захоплених спортом, закладається основа здорового способу життя. Це позитивно впливає на їхнє майбутнє.

І, звичайно ж, футбол — це захоплююче і веселе проведення часу, яке доставляє непідробне задоволення дитині.

Розміри м'ячів

Для ефективного навчання і комфортної гри важливо правильно підібрати розмір м'яча. Це забезпечить більш просте освоєння техніки і навичок гри в футбол, а також дозволить добре контролювати м'яч і мінімізувати травми.

Кожен розмір м'яча призначений для конкретної вікової групи і відповідає рівню навичок. В результаті фізичні можливості та потреби гравців враховуються відповідно до їх віку та розвитку.

Розглянемо розміри футбольних м'ячів:

 • Розмір 3. Це найменший м'яч. Він призначений для дітей до 8 років. Розмір і вага в цьому випадку менші стандарту, завдяки чому м'яч зручний для маленьких ніг і забезпечує просте освоєння базових навичок.
 • Розмір 4. Даний розмір розроблений для дітей від 8 до 12 років. Ці м'ячі трохи більші та важчі попередніх, але їх вага і розмір досі менші, ніж у стандартних дорослих м'ячів. Такий м'яч забезпечить адаптацію і плавний перехід до повнорозмірного м'яча.
 • Розмір 5. Це стандартний футбольний м'яч, який ми бачимо в міжнародних професійних змаганнях. Цей розмір оптимальний для всіх гравців старше 12 років.

Всі перераховані варіанти м'ячів мають стандартизовані розміри і вагу відповідно до правил футболу.

Чому дитині облегчений м'яч?

Вибір м'яча завжди повинен бути обумовлений віком дитини, її фізичним розвитком і навичками гри в футбол. Оптимально проконсультуватися з тренером, здатним на власному досвіді дати правильну пораду. Часто придбання облегчених м'ячів — відмінне рішення, особливо коли мова йде про молодшу вікову категорію. Такі м'ячі мають меншу вагу, завдяки чому маленьким дітям зручно грати.

Вибираючи облегчений футбольний м'яч, звертайте увагу на наступні аспекти:

 • Безпека. Чим менша вага, тим нижче ризики отримати травму.
 • Тип м'яча. Існують кілька типів облегчених м'ячів, які ми описували раніше. Враховуйте вік і навички дитини при покупці.
 • Матеріал виготовлення. Облегчені м'ячі часто виробляють з матеріалів, що дозволяють знизити вагу і при цьому зберегти міцність і стійкість до зносу.
 • Розвиток навичок. Більш легкий м'яч дозволить легше і швидше навчитися основам футболу — навчитися бити по м'ячу, вести і контролювати його, а також багато іншого.
 • Ефективність тренування. Для відпрацювання окремих навичок облегчені м'ячі можуть бути використані навіть для більш старших вікових груп.
 • Задоволення від гри. Облегчений м'яч менший і легший, що робить футбол більш простим і приємним. Діти молодшого віку менше втомлюються і отримують насолоду, формуючи в собі інтерес до спорту.

Вага футбольного м'яча

Існують різні категорії м'ячів за вагою. Їх слід вибирати відповідно до віку, рівня навичок і фізичних можливостей. Для початківців часто рекомендують облегчені м'ячі з поступовим переходом до стандартних за мірою розвитку.

Розглянемо вагові категорії футбольних м'ячів:

 1. Стандарт (від 410 до 450 г). Це традиційний професійний варіант, що використовується у футбольному середовищі. Така вага оптимальна для гравців старше 12 років. М'яч більш щільний і важкий порівняно з рештою, у зв'язку з чим для його контролю потрібні більш розвинені навички, так само як і більша сила удару. Стандартний м'яч дає відчуття реальної гри і сприяє розвитку професійних навичок.
 2. Облегчений варіант (350 г). Ці м'ячі оптимальні для дітей 8-12 років. Завдяки меншій вазі вони забезпечують більш просте керування і знижують ризики травм. Це оптимальний вибір для тренувань і освоєння базових навичок.
 3. Дуже облегчені (290 г). Це відмінний вибір для найменших (до 8 років). Надлегка вага дозволяє без зусиль освоїти базові навички і забезпечити безпеку. З таким м'ячем дитина буде насолоджуватися грою, підвищувати впевненість і розвивати в собі інтерес до спорту.

Оригінальний футбольний м'яч: марна трата грошей чи вигідне вкладення?

На початковому етапі або для звичайного проведення часу з друзями завжди можна придбати більш дешевий варіант м'яча. Загалом вибір оригіналу або аналога залежить від особистих потреб і переваг, рівня навичок, а також доступного бюджету. Висока вартість оригіналів часто обумовлена перевагами таких м'ячів. Ось кілька причин, за якими варто  купити футбольний м'яч оригінал :

 • Якість матеріалів. Для оригінальних м'ячів застосовують тільки високоякісні матеріали, що гарантують відмінні характеристики під час ігрового процесу — контроль, точність польоту, зчеплення та ін.
 • Тривалий термін служби. Оригінальна продукція забезпечує зносостійкість. Такі м'ячі довговічні навіть при умові регулярного використання на різних типах поверхонь.
 • Ігрове відчуття. Ці м'ячі гарантують передбачувану поведінку в повітрі і на полі, за рахунок чого можна ефективно розвивати навички.
 • Передові технології. Відомі виробники оригінальних м'ячів постійно впроваджують інновації в процес виробництва. Це дозволяє підвищувати аеродинаміку, знижувати вологопоглинання і вносити інші покращення.
 • Відповідність офіційним стандартам. Всі оригінали створюються відповідно до правил, встановлених футбольними асоціаціями. Це стосується ваги, розміру і інших характеристик. Завдяки цьому такі м'ячі оптимальні як для тренувань, так і для професійних матчів.
 • Офіційна гарантія. Придбаваючи  оригінальний м'яч , ви можете розраховувати на гарантовану якість, а також підтримку від виробника після покупки.
 • Психологічний аспект. Граючи справжнім професійним м'ячем, можна підвищити мотивацію та отримати ще більше задоволення від гри.

М'яч із натуральної шкіри — ретро або преміум-клас?

Більшість сучасних м'ячів виробляють із синтетичних матеріалів. Частіше за все для цих цілей використовують поліуретан або полівінілхлорид. Ці матеріали забезпечують оптимальні характеристики, такі як довговічність, продуктивність і доступність.  М'ячі для футболу  з ПВХ або ПУ чудово зберігають форму і забезпечують однорідні характеристики в різних умовах.

Шкіряні м'ячі можуть запропонувати класичний ігровий досвід. Незважаючи на це, для більшості гравців сьогодні на першому місці стоять синтетичні м'ячі, оскільки вони універсальні, продуктивні і забезпечують оптимальні характеристики під час гри.

Натуральні шкіряні м'ячі з давніх часів вважалися вінцем якості завдяки надзвичайній м'якості, приємним відчуттям при контакті з м'ячем і тривалому терміну служби. При цьому розвиток технологій і дослідження різних матеріалів довели, що звання «найкращих» давно перестало належати м'ячам із натуральної шкіри.

Розглянемо основні аспекти.

 

Шкіряні м'ячі

Синтетичні м'ячі

Переваги

Недоліки

Переваги

Недоліки

 • Чудові відчуття при контакті з м'ячем;
 • Довговічність при грамотному догляді.
 • Вбирають вологу, що утяжелює м'яч у вологих умовах;
 • Вимагають регулярного догляду для збереження форми і якості;
 • Мають вищу ціну, ніж синтетичні аналоги.
 • Довговічність і стійкість до зносу;
 • Низьке вологопоглинання, що забезпечує однорідні характеристики в будь-яких умовах;
 • Висока точність польоту та контролю;
 • Доступна вартість.
 • Незначно менш м'які на дотик порівняно зі шкірою.

Вибираємо м'яч для вулиці

Важливо розуміти, що гра на вулиці в  Києві  або іншому місті суттєво відрізняється від гри на траві. Постійна експлуатація вимагає необхідності регулярної заміни або оновлення м'яча, особливо при інтенсивному використанні. При виборі м'ячика для вулиці, важливо враховувати такі нюанси, як тип поверхні, на якій планується грати, регулярність використання, а також доступний бюджет.

Розглянемо кілька аспектів, які варто враховувати, купуючи футбольний м'яч для вулиці:

 • Матеріал виготовлення. Для ігор на вулиці краще всього віддати перевагу міцним штучним матеріалам. Поліуретан або полівінілхлорид стануть ідеальними варіантами, які забезпечать зносостійкість і міцність. Вони дозволять уникнути сильних пошкоджень навіть на твердих і шорстких поверхнях.
 • Габарити. Існують офіційні стандарти, яких слід дотримуватися. Вибирайте тільки ті м'ячі, які відповідають за вагою і розмірами існуючим стандартам. Вибір здійснюється відповідно до віку та навичок.
 • Стійкість при різних умовах. Діти люблять грати в футбол у будь-який час, тому варто бути готовими до того, що матчі будуть проходити і в дощ, і в бруд. Вибираючи м'ячики, які не вбирають воду і стійкі до вологи, ви забезпечите комфортну гру.
 • Міцність. Для тривалого і комфортного використання м'ячика на асфальті або інших твердих поверхнях важливо подбати про його міцність. Існують посилені м'ячі, а також вироби з подвійною структурою. Вони будуть більш міцними і довговічними.
 • Зовнішній вигляд. М'ячик із стильним і красивим дизайном здатний додати ще більше задоволення грі.
 • Вартість. Більш дороговартісні вироби здатні забезпечити довговічність і високу якість. При цьому можна купити і більш дешеві варіанти, які оптимальні для ігор на вулиці.
 • Відгуки покупців. Перед тим як купити м'яч, варто вивчити відгуки інших людей або ж проконсультуватися з тренером.

Підведемо підсумки

Розмірковуючи про користь придбання футбольного м'яча і правила вибору оптимального варіанта, можна зробити кілька висновків, а саме:

 1. Футбольний м'яч приносить багато користі. Він сприяє як фізичному, так і психологічному здоров'ю. Граючи у футбол у зручний для вас час, можна підтримувати форму, розвиватися фізично, покращувати моторику, розвивати командний дух, стратегічне мислення і стійкість до стресу.
 2. Вклад у якість. Інвестуючи в покупку оригінального м'яча, ви вкладаєте в якість, надійність, довговічність і комфорт. Його характеристиками повністю виправдовується більш висока ціна . При цьому для ігор на вулиці або тренувань на початковому етапі завжди можна підібрати альтернативний варіант дешево .
 3. Правильно підібраний м'яч — гарантія ефективного навчання і чудового проведення часу. Максимальну користь приносить тільки правильно підібраний м'яч відповідно до віку та навичок. Також варто врахувати поверхню, на якій планується грати. Це дозволить визначити розміри, вагу і матеріал м'яча.
 4. Сучасні синтетичні м'ячі — краще рішення. Вироби з синтетики значно кращі шкіри за рахунок використання сучасних технологій. Вони універсальні, довговічні та забезпечують відмінні ігрові характеристики.
 5. Футбол приносить радість. Не так важливо, на якому рівні ваші навички, або скільки вам років. Футбол — гра, що приносить задоволення. Правильно вибраний м'ячик здатний зробити ігровий досвід ще більш позитивним і яскравим.

Коли ви купуєте футбольний м'яч, ви придбаєте не просто спортивний інвентар. Ви інвестуєте в фізичне та психологічне здоров'я, сприяєте соціалізації і загальному благополуччю. Слідуючи простим рекомендаціям, ви обов'язково зможете підібрати  мячик  відповідно до вашими перевагами та вимогами.

Футбольні м'ячі — професійні та аматорські, дитячі та дорослі — так можна охарактеризувати оригінальну добірку, яку ми створили для вас. З 2010 року футболісти різного віку звертаються до нашого магазину по вулиці Виговського, 13, щоб купити футбольний м'яч у Києві для себе або в подарунок для близьких. Ми сформували для вас асортимент з найцікавіших нових моделей м'ячів від початкового до професійного рівня, на які на вас завжди чекає справедлива ціна. У нас є останні м'ячі від Adidas, Nike, Select та Puma, які точно здивують вас незалежно від рівня навичок. На полицях нашого магазину представлено 300+ футбольних м'ячів у всіх існуючих розмірах, від стандартного 5 до сувенірного 1, і ми готові відправити їх прямо до ваших дверей до будь-якого куточку України всього за 1 день. Наші м'ячі задовольнять будь-яку вашу потребу, будь то дитячий м'яч для вулиці, ультра сучасний професійний м'яч футбольний або рідкісне колекційне видання футбольного м'яча чемпіонату світу; це все ви знайдете у нас.

Часто задавані питання про футбольні м'ячі

 
 • Скільки важить футбольний м'яч?

  Вага футбольних м'ячів становить 420-450 грамів для стандартних моделей розміру 5 і 370-390 грамів для зменшених моделей розміру 4. Також існують спеціальні версії для дітей, полегшені до 350 грамів (8-12 років) і 290 грамів (до 8 років).

 • Скільки коштує футбольний м'яч?

  Футбольні м'ячі можна поділити на три основні цінові групи: бюджетні м'ячі від $10 до $25 для одноразових ігор та тренувань, м'ячі середнього класу від $25 до $60 для аматорських ігор і серйозних тренувань, та преміум м'ячі від $60 до $150 і вище, що використовуються в професійних лігах та міжнародних турнірах, із передовими технологіями та матеріалами.

 • Коли м'ячі з натуральної шкіри вийшли з ужитку?

  Футбольні м'ячі з натуральної шкіри почали поступово виходити з використання в офіційних матчах наприкінці 20-го століття. Цей процес почався в 1960-х і 1970-х роках із впровадженням синтетичних матеріалів, які пропонували кращу зносостійкість і менше вбирання води порівняно з натуральною шкірою. Проте перехід на повністю синтетичні м'ячі в офіційних змаганнях, таких як чемпіонати світу з футболу, відбувся в 1980-х роках.

 • Найкращий футбольний м'яч?

  Найкращий футбольний м'яч можна визначити за наявністю максимальної атестації "FIFA QUALITY PRO". Цей знак каже, що футбольний м'яч відповідає найвищим стандартам якості, встановленим ФІФА для професійних змагань. Це включає тести на вагу, округлість, відскік, поглинання води, утримання форми та тиск повітря.

 • Найдорожчий футбольний м'яч?

  Найдорожчий футбольний м'яч (ціна близько 150$) належить до класу OMB. Футбольні м'ячі класу OMB (Official Match Ball) характеризуються найвищою якістю і відповідністю суворим вимогам, встановленим футбольними асоціаціями та лігами для використання в офіційних матчах. В асортименті нашого магазину ви легко знайдете всі м'ячі цього класу, використовуючи нашу детальну систему фільтрації.

Відгуки: Футбольні м'ячі