як довідатися розмір? Пн-Пт із 10:00 до 18:00 безкоштовна доставка «НП» від 999 грн

Як правильно вибрати футбольний м'яч?

Як правильно вибрати футбольний м'яч?

Зміст

На перший погляд може здатися, що не існує більш простого спортивного снаряда, чому футбольний м'яч. Однак, ви вразитеся, довідавшись, як велика різноманітність м'ячів. Вони відрізняються по розміру й ваги, по матеріалу покришки й камери, по кількості панелей, по ігровому покриттю, для якого вони призначені, по аеродинамічних властивостях... І це якщо не брати до уваги розцвічення й дизайн. Але не варто зневірятися, прочитавши дану статтю, ви одержите виставу про те, як слід підбирати м'яч, виходячи з того, що вам потрібно.

Як правильно вибрати футбольний м'яч?
Немає часу для вивчення великої статті?
Просто зателефонуйте нам! Професійна консультація: Контакти

 

Які бувають розміри футбольних м'ячів?

Нижче наведені вагові норми для футбольних м'ячів різних розмірів і класів.

 • Розмір 5: 430-450 грам | Довжина окружності 68-70 див
 • Розмір 4: 375-385 грам | Довжина окружності 63-66 див
 • Розмір 3: 320-340 грам | Довжина окружності 58-60 див
 • Розмір 2: практично не використовуються
 • Розмір 1: 180-220 грам | Довжина окружності 40-42 див
 • Pro Futsal: 420-430 грам | Довжина окружності 62-64 див

Існують також полегшені варіації м'ячів стандартних розмірів, розроблені для того, щоб діти поступово й безболісно звикали до більших «дорослим» м'ячам.

Як правильно вибрати футбольний м'яч?

 

Підбираємо розмір футбольного м'яча під вік

Першочерговий аспект, який необхідно усвідомити вибираючи м'яч, це вік тих, хто буде їм відіграти.

 • Для дитини до 8 років випливає купувати дитячий футбольний м'яч 3-го й 4-го розміру вагою від 290 до 350 грам.
 • Для більш старшої категорії від 8 до 12 років слід брати розмір 4 вагою від 290 до 350 грам.
 • Юнакам старше 12 років і дорослим футболістам рекомендується здобувати стандартний 5-й розмір. М'ячами повинні мати вага 420-450 грам.

Також, рекомендується прислухатися до рад тренера, якщо ви здобуваєте м'яч для тренувань у футбольній школі.

Добір розміру й ваги футбольного м'яча під вік гравця.

Вік гравця ( років) Розмір м'яча Вага м'яча (грам)
0-4 №1 18-220
4-8 №3-4 290-350
8-12 №4-5 290-385
12-16 №5 350-450
16-... №5 430-450

 

Бренди

Досить часто доводиться чути від покупців таке питання: «Який виробник випускає кращі м'ячі?». Також, нерідко запитують про доцільність платити втридорога за м'яч елітного бренда. Ознайомившись із наведеною нижче інформацією, ви можете самостійно дати відповіді на поставлені питання.

Поняття «кращий» відносно футбольних м'ячів взагалі є надзвичайно розмитим. Ми вже знаємо, що деякі м'ячі краще підходять для певних покриттів, інші виділяються аеродинамічними властивостями, а треті більш довговічні й зносостійкі.

Як правильно вибрати футбольний м'яч?

Серед усього різноманіття брендів виділяються два. Це Адідас і Найк. Дані виробники щорічно витрачають величезні засоби на нові розробки й удосконалення існуючих моделей. Провідні футбольні ліги й чемпіонати миру віддають перевагу одному із цих двох.

Як правильно вибрати футбольний м'яч? М'ячами Адідас відіграють на всіх чемпіонатах світу з футболу починаючи з 1963 року, а також у Лізі Європейських Чімпіонов UEFA. Візитною карткою компанії Адідас є футбольний м'яч Finale, який вони розробили спеціально для Ліги Чемпіонів, він має панелі у формі зірок.

Як правильно вибрати футбольний м'яч? Футбольні м'ячі Найк використовують самі високорейтингові чемпіонати Європи й миру. Довше всього м'ячі Найк використовує Англійська Прем'єр Ліга, ще в 2000 році м'яч Nike Merlin став ассоцііроватся з Англійським футбольним чемпіонатом.

Як правильно вибрати футбольний м'яч? У список провідних виробників футбольних м'ячів також входять такі «гравці» ринку, як: Mitre, Puma, Select. Якщо ви здобуваєте професійну модель від цих виробників, можете бути впевнені, що їх м'ячі точно виправдають ваші очікування. Однак, моделі «економ» класу проводяться скоріше з метою просування бренда.

Дивіться огляд футбольного м'яча Adidas Finale OMB 2019/20

 

Ціна. Скільки коштує потрібний Вам м'яч?

Цінові рамки відносно футбольних м'ячів досить розмиті, проте, ми розбили їх на основні категорії, базуючись на вартості й цільовому призначенні. З метою економії рекомендуємо вам стежити за акційними пропозиціями й розпродажами в спортивних магазинах.

М'ячі для дітей.

М'ячі для дітей За недорогий футбольний м'яч Адідас або Найк для тренувань у дитячо-юнацькій футбольній школі прийде віддати приблизно 15-25$. У межах цієї суми Ви також зможете придбати м'ячі з полегшених серій 290 і 350 грам. Якщо звернути увагу на бренди другого ешелону, такі як Ronex, можна купити м'яч гідної якості в боковий вівтарях 10-15$.

М'ячі для аматорських турнірів серед дорослих.

М'ячі для аматорських турнірівОскільки в цьому випадку м'ячам доводиться ухвалювати на себе набагато більш сильні удари, матеріали з яких вони виготовлені повинні мати незрівнянно більшу міцність. Для того, щоб вам не довелося купувати нові м'ячі занадто часто, варто зупинитися на варіанті із ціною не менш 20-25$. У Найк такі м'ячі ставляться до серії Strike, а в Адідас - Top Training.

М'ячі для тренувань професійних команд.

М'ячі для тренувань Для цієї категорії м'ячів нижня границя вартості становить 35-45$. Це футбольні м'ячі з високою щільністю покриття, тиском камери в 1 атмосферу й вищої атестацією FIFA - PRO. Ці моделі часто є оптимальними варіантами для покупки, так сказати - ціна/якість. Серія професійних м'ячів від Адідас називається Competition, а в Найк м'ячі цієї якості назвали Magia.

Офіційні «матчболи» великих турнірів (OMB).

Офіційні «матчболи» Актуальні моделі обійдуться вам не менш, чим за 120$, а «вийшов з моди» м'яч ви зможете придбати на розпродажі мінімум за 80-90$. Такими футбольними м'ячами відіграють усі зірки, усі передові чемпіонати миру. Якість у них на "максималка".

 

Стандарти й Відповідності

Про випробування футбольних м'ячів і системи їх стандартизації можна написати так багато, що може не вистачити й п'яти сторінок. Не бажаючи завантажувати вас зайвою інформацією, коротко розповімо про головний.

Оскільки офіційні матчі проводять різні організації (федерації й асоціації), досить логічним є те, що саме їх стандарти визначає вимоги до ігрових снарядів. На сьогоднішній день найпоширенішими стандартами для футбольних м'ячів є FIFA Quality, а також IMS.

FIFA PRO QUALITY

FIFA PRO qualityФутбольні м'ячі найвищої якості атестуються знаком "FIFA PRO QUALITY". Ця атестація висуває самі тверді вимоги до якості м'ячів. Наприклад вага м'яча 5-го розміру повинен укладатися в рамки між 420-445 грам, тиск у камері не менш 0,8 атмосфери й окружність 68,5 - 69,5 див. Втрата тиску допускається в межах 20% за 3 дня. Відскік від металевого покриття з висоти 2-х метрів при 20 градусах Цельсія повинен мати значення між 135 і 155 див. PDF специфікація.

FIFA QUALITY

FIFA QUALITYАтестація "FIFA QUALITY", без "PRO", незважаючи на більш лояльні вимоги до якісних футбольних м'ячів, все-таки залишається стандартом, на який рівняється увесь світ і асоціюється c гідностями, що заслуговують довіри. Відповідно до вимог FIFA QUALITY, вага м'яча 5-го розміру повинен укладатися в рамки між 410-450 грам, тиск у камері не менш 0,8 атмосфери й окружність 68 - 70 див. Втрата тиску допускається в межах 25% за 3 дня. Відскік від металевого покриття з висоти 2-х метрів при 20 градусах Цельсія повинен мати значення між 125 і 155 див. PDF специфікація.

IMS – International Match Standard

IMS – International Match StandardСтандарт IMS, всупереч поширеній думці, також дітище ФІФА й він повністю ідентичний вищевикладеному стандарту "FIFA QUALITY". Різниця полягає в тому що футбольні м'ячі з атестаціями FIFA QUALITY допускаються до використання на конфедеративних змаганнях під егідою ФІФА. Також за використання бренда "International Match Standard" виробник не платить нічого крім вартості послуг сертифікаційного інституту, тому такі м'ячі найчастіше дешевше чому з лого "FIFA QUALITY" за використання якого потрібно ще заплатити ФІФА. Двома словами IMS = FIFA QUALITY, м'ячі з таким лого дешевше але не гірше, і не допускаються для офіційних ігор. PDF специфікація.

 

М'ячі для різних покриттів

Визначившись із віком футболістів і статусом ігор, дуже важливо не забути про те на полях з яким покриттям вони будуть проходити. Придбати дорогущий офіційний «матчбол» для гри на асфальті шкільного стадіону – це однаково, що викинути гроші на вітер. Так, такі м'ячі зроблені з матеріалів найвищої якості, але призначені вони для гри на натуральному трав'яному газоні й у двірських умовах швидко прийдуть у непридатність. Тому, до вибору м'яча для певних покриттів потрібно підходити раціонально.

Натуральний газон

Натуральний газонІдеальне покриття для гри у футбол - це, звичайно ж, натуральна трава. Усі матчі топового рівня проходять саме на такому покритті. Соответственно и м'ячі елітного класу проводяться саме для такого типу футбольного поля.

М'ячів для натуральної трави проводиться більше, ніж усіх інших різновидів разом узятих, тому вибрати їсти із чого. У даній категорії пропонуються всі можливі розміри від №1 до №5 і вагарні варіації м'ячів від 200 до 450 грам. При виборі подібного м'яча Вам варто орієнтуватися на вік гравця й, властиво, бюджет.

Штучна трава

Штучна траваТехнології не стоять на місці й сучасні футбольні майданчики в більші й не дуже містах обзаводяться футбольними полями покритими штучним газоном. Таке покриття не має потреби в такому ретельному відході, як натуральна трава, а останні покоління подібних майданчиків і зовсім порівнянні з натуральними в експлуатації.

При всій своїй подробиці із природним покриттям, штучна трава все-таки має свої особливості. Практично всі сучасні м'ячі класом вище напівпро, підготовлені до використання на якісних, "м'яких" полях зі штучною травою. Бюджетні ж м'ячі можуть непередбачене прискоряться при торканні про покриття й мати незвичайний відскік.

Моделі для твердих покриттів

Моделі для твердих покриттівАсфальт, ґрунт, синтетичний "килим" — усі ці типи поверхонь згубно впливають на стан м'ячів, тому для гри на таких майданчиках слід вибирати спеціалізовані моделі. Благо, виробники подбали про снаряди, яким доведется кататися по настільки тверд поверхнях, що зношують, .

Різні бренди по різному підходять уводити, увести до ладу досягненню результатів у цьому напрямку. Приміром, в асортиментах м'ячів компанії Адідас присутні моделі Street (м'яч зі спеціальної посиленої гуми, підходить для гри на асфальті й ґрунті), All Around (м'яч із посиленою покришкою для гри на штучних покриттях).

Однак, у Найк застосовують інший підхід. Моделі м'ячів Nike X оснащені міцною покришкою з полівінілхлориду, панелі якої з'єднані технологією ручного шва. Усе це дало можливість одержати на виході відносно дешевий і досить зносостійкий м'яч, який можна спокійно «ганяти» як на асфальті у дворі, так і на занедбаному сільському полі.

М'ячі для футзалу

М'ячі для міні-футболу (футзалу).М'ячам, призначеним для гри в закритих приміщеннях безсумнівно слід присвятити окремий блок у нашій статті. Це зроблене для того, щоб дати вам як можна більш повна вистава про відмітні характеристики м'ячів для «молодшого брата» великого футболу.

Багато покупців уважаються, що вибравши м'яч 4-го розміру вони автоматично вирішують питання з м'ячем для гри на паркеті, і вже в найпершій грі з новим м'ячем їх осягає моторошне розчарування. Так, футзальні м'ячі по своїх габаритах максимально наближені до 4-му розміру. Однак, його головна відмінність полягає в особливостях відскоку від поверхні. Камера футзального м'яча Select містить особливі матеріали, які дозволяють значно знизити їх «стрибучість», що забезпечує більш високий рівень комфорту при грі на маленьких майданчиках у закритих приміщеннях. Матеріал, з якого виготовляється покришка м'ячів для футзалу Адідас також має трохи інший склад, що дозволяє м'ячу краще « поводитися» на дерев'яному покритті.

Відмінна стаття про добору футбольного взуття для різних видів полів: « Як правильно вибрати бутси для футболу? Консультує 4football».

 

Класи футбольних м'ячів

Еліт і Про

Еліт і ПроПередовими зразками футбольної індустрії відіграють у матчах топ-рівня: Чемпіонати миру і Європи, єврокубки, вищі дивізіони національних ліг. У таких м'ячах представлені всі технологічні нововведення, зроблені вони з першокласних матеріалів. Офіційні м'ячі таких турнірів проходять тверді випробування на предмет відповідності стандартам FIFA і мають відповідне маркування на покришці.

Підлоги Про

Підлоги ПроҐрунтуючись на тому, що гравцям необхідно звикнути до м'ячів, використовуваних у найважливіших офіційних матчах, професійні футбольні клуби закуповують аналогічні моделі для тренувального процесу. На більш низькому щаблі цієї ієрархії перебувають моделі, призначені для тренувальних занять. У більшості випадків вони нічим не відрізняються від своїх елітних аналогів, але на них може відсутні маркування відповідності стандартам FIFA і деякі інноваційні розв'язки. Що, втім, не заважає м'ячам з даної категорії бути відмінним вибором як для професіоналів, так і для гравців команди з аматорської ліги.

Для початківців

 Для початківцівУнизу цієї «піраміди» перебувають так звані сувенірні м'ячі. Їхній зовнішній вигляд часто повністю копіює «топові» оригінали, однак, при їхнім виробництві були використані матеріали незрівнянно більш низької якості, тому ви чи навряд одержите задоволення від гри таким м'ячем. Однак, якщо ви купуєте своєму юному даруванню його перший у житті м'яч, такий варіант буде цілком розумним розв'язком. Дитина напевно буде дуже рад такому подарунку, а вам не прийде викладати за м'яч більшу суму грошей, що актуально в умовах кризи.

 

Шкіряний або синтетичний, який матеріал верху м'яча краще?

Зустрічаючись із питанням « із чого зроблений м'яч?», прості обивателі найчастіше мають на увазі матеріал, з якого виготовлений його зовнішній шар – покришка. Сучасна індустрія виробництва м'ячів для футболу застосовує наступні матеріали для виготовлення покришок: поліуретан (PU) / Термополиуретан (TPU), поліпропілен (PP), полівінілхлорид (PVC), гума й шкіра.

Складання покришки. Ручні шви, Машинні шви, термо склеювання.

Як правильно вибрати футбольний м'яч?

Щодо цього не існує чітких правил і стандартів. Виробники використовують різні технології з'єднання панелей.

 • Самим надійним способом уважається термошов, він забезпечує більш щільний контакт між панелями, практично повністю крім влучення вологи усередину м'яча.
 • Далі по ступеню надійності випливають методи «зшивка із проклейкою швів» і «ручна зшивка».
 • Панелі в м'ячах самого базового рівня з'єднані машинним швом.

Покришка. Шкіра або Поліуретан?

Як правильно вибрати футбольний м'яч? Верхній шар футбольного м'яча контактуючий з бутсою і полем називається покришкою, і від його міцності, еластичності й здатності протистояти намоканню залежить довговічність і комфорт у використанні.

 • Найбільше часто використовуваним матеріалом при виробництві футбольних м'ячів є поліуретан. З нього роблять як м'ячі найвищого класу, так і середньої цінової категорії. У більш дорогих м'ячах використовується поліуретан більш високої щільності. Такі м'ячі вкрай довговічні.
 • ПВХ (полівінілхлорид) і поліпропілен використовуються в основному в моделях м'ячів, призначених для вуличних умов, асфальтових і ґрунтових майданчиків міських кварталів і шкіл. Ці матеріали мають більш низьку ціну, чому поліуретан і частіше застосовуються в недорогих моделях м'ячів.
 • Багато покупців дотепер певен, що кращі м'ячі проводяться з натуральної шкіри. Але це не так, вони набагато активніше убирають вологу, погано зберігають форму й менш непередбачене летять, чому синтетичні м'ячі. Сьогодні, шкіряні м'ячі можна зустріти тільки у вигляді сувенірів від no-name фірм.

Підбивка. Що там, між камерою й покришкою?

Як правильно вибрати футбольний м'яч? Між покришкою й камерою є деяка кількість внутрішніх шарів, які називають підбивками або проміжними шарами. Вони роблять футбольні м'ячі більш комфортними, надають кращу сферичність.

Різні виробники активно експериментують із матеріалами й структурою підбивок, не особливо охоче інформуючи про це покупців, уважаючи це чимсь начебто виробничої таємниці. Відомо, однак, що в сучасних м'ячах елітного рівня є максимум 4 шару.

Користуючись тим, що перевірити внутрішню конструкцію м'яча можна тільки лише розкривши його, хитрі виготовили низькопробних м'ячів умудряються приховувати жахливу якість покришки за рахунок більшої кількості внутрішніх шарів.

Камера. Латекс або бутив?

Як правильно вибрати футбольний м'яч? Значна увага приділяється камерам футбольних м'ячів, які є їх «серцевиною». Вони виготовляються або з латексу, або з бутила. Затверджувати, що один із цих матеріалів однозначно краще іншого не можна, однак:

 • М'ячі елітного рівня найчастіше мають саме латексні камери. Які, втім, мають один істотний недолік – їх доводиться частіше підкачувати. 
 • Бутив також використовується для виготовлення клапанів, однак, найбільш дорогі м'ячі оснащені силіконовими клапанами.

 

Як правильно накачувати футбольні м'ячі?

 Як правильно накачувати футбольні м'ячі? Для того, щоб правильно накачати футбольний м'яч вам не потрібно бути кваліфікованим інженером або механіком. Досить мати при собі зручний у використанні насос для футбольного м'яча зі спеціальною голкою.

Єдиною важливою рекомендацією щодо цього є використання масла для накачування м'ячів. Пари крапель такого масла перед тем, як накачувати снаряд забезпечить гладке проникнення голки в клапан і не допустить його висихання, що дозволить зберігати оптимальний тиск набагато довше, а це, у свою чергу, сприятливо позначиться на довговічності м'яча.

Спускати м'яч випливає знявши голку з насоса й вставивши її в клапан не прикладаючи зайвих зусиль. Якщо повітря не виходить через голку, придавите м'яч із боків паралельно розташуванню голки, щоб не допустити ушкодження камери. 

ВАЖЛИВО! У жодному разі не слід повністю спускати м'ячі, панелі яких з'єднані за допомогою технології термошвів. Для того, щоб запобігти деформуванню внутрішньої конструкції й швів, снаряд повинен постійно зберігати сферичну форму.

Як перевірити тиск у м'ячі?

Як правильно вибрати футбольний м'яч? Рекомендації виробників щодо тиску в камерах звичайно вказуються на покришці м'яча. Їх слід дотримувати в точності. Існують спеціальні прилади для контролю тиску в м'ячах, вони називаються манометрами.

Нижче наведені загальноприйняті норми тиску для футбольних м'ячів різних розмірів:

 • Розмір 5 - тиск 0.8-1.0 бар
 • Розмір 4 - тиск 0.6-0,8 бар
 • М'яч для міні-футболу - тиск 0.5-0.7 бар

 

У якій країні роблю кращі футбольні м'ячі?

Такі країни виробники футбольних м'ячів як Пакистан, Китай, В'єтнам і Таїланд фігурують серед провідних експортерів у цій індустрії.

Проте, не слід сприймати країну, з якої прибув даний м'яч, як важливий критерій при його покупці. Провідні бренди цілком контролюють процес виробництва, тому якість фірмового м'яча Adidas з В'єтнаму не повинне ставитися під сумнів. Орієнтуйтеся головним чином на покупку фірмової продукції - це застава якісного придбання.

 

Match Ball Replica VS Копія. Головний міф.

Як правильно вибрати футбольний м'яч? Дуже важливий момент. Багато покупців побоюються здобувати футбольні м'ячі з написом Match Ball Replica тому що думають, що це не якісний товар, копія, паль і т.д. Невірно! Репліками виробники називають свої м'ячі, які повторюють дизайн найдорожчого м'яча в серії, але при цьому репліки є фірмовими продуктами. Компанія Адідас робить в одному дизайні 5 моделей м'яча.

 • Самий дорогою називають OMB (official match ball) - для проведення ігор на найвищому рівні.
 • Другий за вартістю і якості - Competition Match Ball Replica - для проведення тренувальних занять професійних команд.
 • Третій - TopTraining Match Ball Replica - для матчів і тренувань на напівпро рівні.
 • Четвертим іде Capitano Match Ball Replica - м'яч для аматорів і початківців.
 • П'ятий - це сувенірний Mini Match Ball Replica 1-го розміру.

Усі вироблені м'ячі, крім OMB (official match ball) Адідас називає Match Ball Replica тому що вони повторюють дизайн старшого м'яча. Усі вони мають характерні тільки його характеристиками, але всі вони проводяться на фірмових фабриках. Не плутайте їх з копіями, на яких навмисне вказується ім'я бренда з помилкою.

Відрізнити брендовий м'яч досить просто. На кожному фірмовому м'ячі є привласнений йому виробником артикул. Вам досить убити такий артикул у Гугл і перевірити чи існує такий м'яч насправді в лінійці компанії.

 

Висновки:

Згадаємо головні аспекти, на які слід орієнтуватися при доборі футбольного м'яча:

 1. Вік тих, хто буде цим м'ячем відіграти. Для дітей до 8-мі років рекомендуємо 3-й розмір, до 12-ти – 4-й; з 13-літнього віку можна поступово переходити на дорослу «п'ятірку».
 2. Вага футбольного м'яча повинен відповідати віку гравця. До 4 років - 220 грам, від 4 до 8 років - 290 грам, від 8 до 12 років - 350 грам, від 12 років - стандартний 430 грам.
 3. При виборі м'яча обов'язково орієнтуйтеся на покриття поля, на якому буде проходити більшість ігор або тренувань.
 4. Топ трійка фірм виробників футбольних м'ячів це - Адідас, Найк, Селект.
 5. Ціни футбольних м'ячів прямо характеризують із якість. Заощадити можна купивши модель минулого сезону на розпродажі.
 6. FIFA PRO QUALITY - це м'ячі вищого рівня. FIFA QUALITY і IMS це м'ячі рівня полупро. М'ячі без атестацій можуть бути гарні, але це не точно.
 7. М'ячі для газону відрізняються від м'ячів для вулиці й паркету.
 8. Футбольні м'ячі умовно діляться на Елітні, Про, полупро й аматорські. Ціни відповідають характеристикам.
 9. Найпоширеніші й довговічні м'ячі роблять із поліуретану, М'ячі з полівінілхлориду (ПВХ) більш ніжні. Шкіряні м'ячі - це ретро.
 10. У кожної моделі футбольного м'яча є свій тиск. Воно зазначене на самому м'ячі й контролюється приладом - манометром.
 11. Більшість м'ячів проводяться в Пакистані й Китаї. Але більші бренди відповідають за якість незалежно від країни виробника.
 12. Match Ball Replica - це фірмовий м'яч, просто здешевлений стосовно OMB. Не плутайте футбольні м'ячі Match Ball Replica з копіями.

Керуючись рекомендаціями викладеними в цій статті, ви, напевно, зможете підібрати відмінний м'яч, яким вам буде приємно й комфортно відіграти. Бажаємо вам якнайбільше раз відправити його у ворота суперників!

Дивіться відео презентацію футбольного м'яча Чемпіонату миру від Адідас

Отзывы посетителей:

Показано 110 (всього 26 відгуків) Сторінки: 123 > 
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 11.11.2021 автор: Гость
Я хоть и задрот в этом вопросе, но для себя нашел новые интересные факты
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 03.10.2021 автор: АБОБУС
Я считаю что тут очень много инфы, и это топ. А ещё я могу всем посоветовать мяч Select Team он достаточно хороший смотря на его цену
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 27.08.2021 автор: Гость
Спасибо за просвещение!
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 19.08.2021 автор: Гость
Без комментариев...
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 07.05.2021 автор: Гостьвлад
Без комментариев... грамотно, доступно
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 11.03.2021 автор: Андр Винница
Спасибо,всё понятно с мячями,розкажите про футболки,их щяс не меряно на рынке,как их отличить?
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 24.02.2021 автор: Гость
Без комментариев...
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 17.02.2021 автор: Гость
Без комментариев...
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 26.11.2020 автор: Гость
Без комментариев...
Рейтинг: 5 из 5 [5 из 5] Дата додавання: 17.10.2020 автор: Гость
Без комментариев...
Показано 110 (всього 26 відгуків) Сторінки: 123 > 
Приєднуйтеся