Nike презентувала технологію амортизації Lunarlon, і вона прийшла до нас із інших мирів

Враховуючи величезний тиск, який випробовують стопи спортсменів, високотехнологічна піна, подібна тієї, яка використовується в моделі бутс Nike Tiempo Lunar PRO , дозволяє зробити взуття для багатьох видів спорту набагато комфортніше.

Атлети із усього миру демонструють видатні результати у своїх видах спорту, в тому числі й завдяки зручному й функціональному екіпіруванню. Легка, але при цьому, що забезпечує м'яку амортизацію й зворотну реакцію взуття, високо цінується в спортивних колах. Враховуючи величезний тиск, який випробовують стопи спортсменів, високотехнологічна піна, подібна тієї, яка використовується в моделі бутс Nike Tiempo Lunar PRO , дозволяє зробити взуття для багатьох видів спорту набагато комфортніше.

Система амортизації Nike LunarLon

 

Бутси Nike Tiempo Lunar PRO, , що є відмінною розробкою як з погляду стилю, так і з погляду продуктивності, це результат багаторічної роботи з пошуку оптимальної технології, що відповідає вимогам професійних спортсменів. Ця модель була розроблена з обліком їх досить різноманітних побажань. Наприклад, футболістам, які як правило, проробляють близько 10 000 кроків за матч, потрібна взуття, яке витримувало б постійний тиск і надавала пружності руху стопи. У невеликих плащядок же потрібні Футзалки, які зм'якшували б контакт із покриттям при стрибках і забезпечували б миттєве відштовхування при вибухових змінах напряму руху.

Прагнучи розробити таку універсальну модель спортивного взуття дизайнери Nike Кевін Хоффер і Ерік Авар, більш десяти років тому приступилися до розробки технології LunarLone. Результатом їх завзятої праці стала поява амортизаційної підошви Nike Lunarlon, яка тепер використовується у взутті Nike для футболу, перегони, баскетболу, скейтбордингу, бейсболу, тенісу й інших видів спорту, забезпечуючи легку й чуйну амортизацію атлетам різних віків і рівнів по всій планеті.

Ми розуміли, що якщо нам удасться вдало скомбінувати обоє цих параметра, то ми створимо унікальні, надлегкі, чуйні» бутси, яких досі не бачив мир» - сказав Хоффер. Нашою метою була освіта людей і розробка принципово нової системи».

Сороконіжки Nike tiempo LUNAR legend pro

НАДИХАЮЧИСЬ АСТРОНАВТАМИ

Хоффер і Авар черпали натхнення розглядаючи світлини астронавтів, що бродять по поверхні Місяця. Плавні, пружні й невагомі рухи астронавтів були максимально схожими на те, що розроблювачі прагнули надати спортсменам в остаточному підсумку. Згодом вони зібрали згуртовану команду, що полягала з інженерів-хіміків, дизайнерів і техніків, для пошуків і розробки потрібного матеріалу - "піни космічної ери", яка була виготовлена Nike Advanced Material Interest Group. Це був сплав двох елементів: легені етиленвінілацетату (EVA) і пружної кулястої пружини з нитрильного каучуку (NBR). Так була отримана оптимальна комбінація піни й повітря. Їй була дана назва Lunarlon.

Команда розроблювачів багато експериментувала, застосовуючи різні методи, з метою перетворення отриманого речовини в щось функціональне. Це був довгий і важкий процес, який привів до появи першого прототипу в 2005 році.

Нашою першою реакцією було голосне вау!» - розповів Хоффер. Це був справжній прорив. Взуття з такою чудовою амортизацією створить у спортсменів відчуття перегони по подушках».

Nike Advanced Material Interest Group

РОЗШИРЮЮЧИ ОБРІЇ

Технологія Lunarlon дебютувала з новою моделлю бутс улітку 2008 року: Nike LunarGATO для футзалу. Футболісти оцінили те, як ефективно технологія Lunarlon мінімізувала вплив від контакту з поверхнею, забезпечуючи при цьому пружність і опору.

Повернувшись у штаб-квартиру Nike World, дизайнери приступилися до міркування над тем, яким образом чудодійна технологія може принести користь атлетам з інших видів спорту, у випадку, якщо адаптувати її під їхні конкретні функціональні потреби. Люди, що займаються фітнесом, скейтбордінгом, гольфом і сноубордом, теж бажали побачити в дії чарівну» піну у взутті для своїх видів спорту.

Команді Хоффера й Авара вдалося змінити підхід і зруйнувати наявний стереотип про те, що для гарної амортизації потрібне збільшення габаритів кросівка.

Футзалки NIke LunarGato з технологією LuranLon

НАВКОЛО СПОРТУ

У наші дні модель Nike SB P-ROD 8 з легкої, ударопрочной підошвою допомагає зм'якшити удари при виконанні трюків, забезпечуючи при цьому оптимальний контакт із дошкою, що вкрай важливо для скейтбордерів.

Жіноча модель кросівок Nike Lunar Cross Element і чоловіча версія Nike Lunar TR1, будучи оснащеними підошвою Lunarlon, забезпечують легку й чуйну амортизацію, універсальну й досить міцну, що ідеально підходить для виконання різних спортивних вправ від спринтерських забігів до звичайних присідань, а також для тренувань із високою інтенсивністю, таких як, наприклад, "Кроссфіт".

Що стосується бігунів, те Nike LunarGlide6 є самою стабільною із усіх, створених до неї моделей серії LunarGlide, забезпечуючи легку амортизацію при виснажливих забігах на далекі дистанції. Щодня бігуни світового рівня, такі як Шелейн Фленаган, бронзовий призер у марафоні й на дистанції 10 000 метрів оцінюють переваги піни Lunarlon і ту м'яку амортизацію при бігу, яку забезпечують Кросівки на її основі. Модель LunarGlide6 доступна у варіаціях для жінок і чоловіків, дівчинок і хлопчиків.

Nike Basketball Hyperdunk відрізняються відчуттям неймовірної легкості, а також чудовою амортизацією, яка забезпечує м'які й чуйні рухи ніг баскетболістів на майданчику.

Nike Lunar Vapor Trout, перша іменна модель Майка Траута для бейсболу, дає спортсменам міцну й надлегку амортизацію при виконанні різких прискорень.

Nike Tennis Lunar Ballistec, доступні в чоловічий і жіночої варіаціях, забезпечують тенісистам вибухову швидкість із легкою амортизацією без додаткового навантаження за рахунок збільшення маси.

Футболісти тренуються в кросівках на системі lunarlon

КРАЩЕ ІЗ ДВОХ МИРІВ

За шість років, що пройшли від дня впровадження Lunarlon, ця надзвичайно популярна технологія амортизації застосовувалася у виробництві взуття восьми різних стилів і категорій.

У представлені цього року Nike LunarGlide 6 з оновленим малюнком підошви, використовується полегшена версія піни Lunarlon. Також новинка відрізняється поліпшеною стабільністю Dynamic Support і повністю оновленим верхом.

LunarGlide - ця чудова комбінація функціональності й стилю» - говорить Роб Вільямс, старший фахівець відділу дизайну спортивному взуття. Ми застосували комплексний підхід, працюючи над поліпшенням стабільності в моделі LunarGlide 6, і технологія Lunarlon забезпечує легку, м'яку й чуйну амортизацію. Це краще, що ми змогли побрати із двох паралельних мирів для того, щоб дати бігунам - легка амортизація й відмінна підтримка».

Постійні консультації з атлетами допомогли розробити інноваційне взуття зі спеціальним малюнком підошви, що імітують динаміку руху стопи бігуна при зльоті й приземленні на поверхню.

<p>Nike презентувала технологію амортизації Lunarlon, і вона прийшла до нас із інших мирів</p>

СКОВЗАТИ НА LUNARLON ТЕПЕР ЩЕ ЛЕГШЕ

Функціональні характеристики моделі LunarGlide 6 суттєво вплинули на її зовнішній вигляд. Натхненні сучасною архітектурою й мінімалістичним дизайном, команда Вільямса активно вивчала візерунки й блокування квітів.

Деталі дизайну й розцвічення LunarGlide 6 персоніфікують собою сучасний біг» - сказав Вільямс. Конструкція цих кросівок проста й акуратна, вони покликано забезпечувати відмінну продуктивність без яких-небудь відволікаючих факторів».

Модель Nike LunarGlide 6 відрізняється використанням полегшеної піни Lunarlon для ще більш м'якої, легкої й чуйної амортизації. Це дозволяє бігунам-аматорам і атлетам світового класу долати багато і багато кілометрів, буквально сковзаючи по поверхні завдяки легкої, м'якої й чуйної» піні Lunarlon.